1. Wniesienie do dnia 20.03.2024 r. wpłaty na rzecz Fundacji w wysokości 800 zł.(plus należny podatek VAT w przypadku faktury) na numer konta: Bank PEKAO SA: 31 1240 2887 1111 0010 7845 6070 podając w tytule przelewu nazwa restauracji – ,,Polska od Kuchni".
 2. Przesłanie do dnia 20.03.2024 r. na adres organizatora: WIP 01-864 Warszawa ul. Kochanowskiego 31/41 bądź na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. :
 • ostemplowanego i podpisanego przez właściciela bądź osobę upoważnioną bonu konsumpcyjnego o wartości 400 zł (załącznik do niniejszego regulaminu) stanowiący o wyrażeniu zgody na uczestnictwo w Konkursie według zasad określonych w Regulaminie
 • potwierdzenia wniesienie opłaty organizacyjnej
 • formularza zgłoszenia

Bon konsumpcyjny i formularz zgłoszenia jest dostępny do pobrania na stronie internetowej  www.polskaodkuchni.com.pl 

 1. Umieszczenie w widocznym miejscu informacji o uczestnictwie restauracji w akcji.

Zasady przeprowadzenia akcji:

 1. Organizator akcji przekazuje bony konsumpcyjne Jurorom akcji, którzy odwiedzają restauracje w terminie 20.03.2024 r. – 20.04.2024 r. Jurorzy do 21.04.2024 r. przekazują organizatorowi Akcji recenzje restauracji zawierające ocenę:
 • menu: forma prezentacji menu,
 • lokalu: klimat, aranżacja wnętrz, toalety,
 • jakość obsługi: czas oczekiwania na obsługę, umiejętność doradzania klientowi w wyborze dań, znajomość języków obcych przez obsługę, wygląd personelu (uniformy służbowe, higiena osobista), sposób podawania rachunku,
 • dań: forma podania, wygląd posiłku, smak,
 • dodatkowo premiowane: danie specjalne restauracji rekomendowane w menu.
 1. Kapituła Akcji zbiera się w wyznaczonym terminie do 22.04.2023 r. i dokonuje ostatecznej oceny i rekomendacji restauracji biorących udział w akcji.
 2. Przy ostatecznej rekomendacji restauracji Kapituła bierze pod uwagę najwyższe oceny zawarte w rekomendacji jurorów.
 3. Kapituła ma prawo nie przyznać wyróżnienia, mimo zgłoszenia udziału w akcji, o ile uzna, że lokal nie spełnia warunków wystarczających do jego uzyskania.
 4. Dokumentacja z posiedzenia Kapituły zostaje zabezpieczona przez organizatora akcji.

Wyróżnienia:

 1. Kapituła przyznaje najwyżej ocenionym restauracjom statuetkę „Złoty Widelec” i godło promocyjne, którym mogą posługiwać się w swoich działaniach promocyjnych.
 2. Wyróżnione restauracje otrzymują również od organizatora i na jego wywieszki rekomendacyjne.
 3. Obowiązkiem wyróżnionej restauracji jest umieszczenie statuetki w widocznym miejscu w wewnątrz lokalu oraz oznaczenie przyznania rekomendacji naklejką na drzwiach wejściowych lub w innym widocznym dla klienta miejscu.
 4. Wykaz restauracji rekomendowanych przez Kapitułę zostanie umieszczony na stronie konkursu polskaodkuchni.com.pl , papaja.pl i na portalach partnerów konkursu    
 5. W materiałach reklamowych wyróżnione restauracje mają prawo posługiwać się hasłem: Laureat ZŁOTEGO WIDELCA ,,Polska od Kuchni edycja XIII 2024 r’’